I když v podnikání platí, že se do něj člověk vesměs pouští proto, že by ho právě tato práce zajímala a bavila, je neméně závažné, ba vlastně nejdůležitější, aby si jím člověk také dokázal dost vydělat. Motivací k podnikání je tedy i finanční stránka věci, a na tu by se rozhodně nikdy zapomínat nemělo. Protože idealisté nebo ti, kteří si říkají, že to prostě zkusí a ono už to nějak dopadne, obvykle úspěchů nedosahují a krachují.
Jenže ani ti, kdo si to předem do detailů promyslí, nemají ještě jistotu, že jim bude vše vycházet tak, jak by si to přáli. I kdyby to nejprve teoreticky vycházelo, praxe se nejednou od teorie liší a mohou se objevit komplikace, které učiní i z toho nejlukrativnějšího počínání něco, co sotva stačí na holou existenci, a nejednou ani na tu ne.
Podnikání zkrátka někdy nevynáší tolik, kolik by mělo. A pak je s tím logicky nutno něco udělat. A co? Pokud nemá podnikatel finanční rezervy, jimiž by dočasné potíže svého podnikání dotoval, pokud se nedají komplikace týkající se příjmů vyřešit omezením postradatelných výdajů nebo vyšším pracovním nasazením, je obvykle potřeba vzít si půjčku.
Díky půjčkám už se podařilo zachránit spoustu firem. Jenže tak tomu bylo, je a vždycky i bude pouze v případě, že se najde dostatečně výhodná a dostupná nabídka. A to rozhodně nejsou vlastnosti všech půjček.
Pro podnikatele ve svízelné finanční situaci jsou zřejmě tou nejlepší volbou hypotéky bez registru od nebankovní společnosti. A sice proto, že se zde neberou zase až tak vážně záležitosti jako výše příjmů či registry dlužníků. Zatímco právě kvůli tomuto nejeden z podnikatelů nedostane půjčku v bance, u nebankovní hypotéky to nemusí vůbec vadit, a to proto, že zde se namísto toho dává záruka splácení v podobě zástavy nemovitosti.
A díky tomu je tu prověřování žadatelů rychlejší a jednodušší. A peníze pro chřadnoucí podnikání se tu tudíž určitě seženou.